Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Kullandığınız Malzemeler Nelerdir?

Briar pipolar için İtalyan ve Yunan ağaçlarını tercih etmekteyim. Zeytin pipolarım için ise Ege Bölgesi zeytin ağaçlarının pipo için en uygun yerlerini seçerek kullanıyorum.

Ağızlık Malzemesinde Ne Kullanıyorsunuz?

Yurtdışından temin ettiğim akrilik ve vulkanit ağızlıkları kullanıyorum. Süsleme için ve bilezik için ise genelde Paduk diye biinen kan ağacı, wenge, zebano, zeytin, briar vs. gibi ağaçlardan yararlanırken nikel, gümüş ve akrilik bilezik uygulamaları da yapmaktayım.

Cila ve Boya Malzemeleri Nelerdir?

Cila için çoğunlukla carnauba wax tercih ediyorum. Nadiren Shellac uygulaması yapmaktayım. Boya için ise sağlığa zarar vermeyen organik toz boyalardan faydalanıyorum.

Zeytin Ağacı ve Briar Arasında İçim Farkı Var mı?

Her iki ağacın yapısı gereği tabii ki farklılıklar var. Zeytin ağacı pipolar ilk 2-3 içimde kendi rahiyasını içime ekler. Sonra ki içimler için lezzet farkı yaratmaz. Her ağaç yapısı gereği emici olduğundan zamanla nikotin emiliminden dolayı renkleri koyulaşmaktadır. Zeytin ağacı, briara göre daha çabuk renk koyulaştırır. Bunun dışında bir fark yoktur.

Bir Pipo Ne Kadar Zamanda Yapılıyor?

Bu sorunun ne yazık ki net bir cevabı yok. Model, kullanılacak malzeme ve işçiliğe göre değişmekte. Ortalama olarak bir pipo bir hafta ila iki hafta arasında çıkmakta. Bazı pipolar ise üç gün içerisinde hazır olmaktadır.

Kargo ve Ödeme?

Türkiye’nin tüm illerine kargo seçeneği mevcuttur.

  • 250 ₺’nin üzerinde ücretsiz kargo seçeneği mevcuttur.
  • 250₺’nin altında ki ve Banka havalesi yolu ile yapılan ödemelerde tercih edilen kargo firması ile sabit olarak 20 ₺ kargo ücreti vardır.

Ödemeler Yapı Kredi bankasına havale ve eft yolu ile ödeme yapılabilir. Banka havalesi ile yapılan ödemelerin dekont nüshasını ulaştırdığınız takdirde siparişiniz takip eden iş günü içerisinde imalata alınarak bittiğinde kargoya verilerek tarafınıza yollanır.