Ben Kimim

1975 yılında Ankara’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara’da tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleştim. Lise eğitimimi İstanbul’da bitirdim.

Çalışma hayatına 1994 yılında başladım. Çeşitli işlerde bir süre çalıştıktan sonra 1996 yılında bilişim sektöründe işe başladım. Bu sektörde çalışırken kullandığım piponun yapımını merak ederek pipo yapmaya başladım. 2013 yılında yapımına merak saldığım ve hobi olarak başladığım bu serüven bugün bir iş kolu haline geldi. 18 sene aktif olarak çalıştığım bilişim sektörüne veda ederek, pipo yapmaya başladım. 2015 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na kayıtlı Lületaşı ustası olarak “Geleneksel El Sanatları Sanatkarı” kimliği almaya hak kazandım.

Şu an hala lületaşı, briar ve zeytin ağacından pipolar üretmekteyim. Pipo, bir hobiden öteye geçerek hayatımın değişmez bir parçası oldu. Bu sebeple 2010 yılında “Pipo Dünyası” isimli bir web sitesi açtım. Halen daha bir çok bilgi ve duyuruyu oradan paylaşmaktayım.

2014 yılının sonundan bu yana “Serkan Pipes” markası altında sipariş üzerine özel üretim pipolar imal etmekteyken, artık sevdiğim tarzda ve belirli seriler halinde pipolarımı üreterek piyasaya sunmaktayım. Aynı zamanda pipo bakım ve tamiri de yaparak  pipo kullanıcılarına yardımcı oluyorum.

Pipolarımı yaparken genellikle klasik tarzlardan ve Danimarka stillerinden etkilendiğimi görebilirsiniz. Yeni modeller denemekten ve farklı materyalleri bir araya getirmekten mutlu oluyorum.